€249.00
% €420.00* 40.71% saved!
Prepayment -2%:
€244.02*
1 in stock, ready for dispatch within 24 hours
Product number:
1482907964
- Qualität made in Italy
- Gerichteter, dekorativer Lichtaustritt
- Originelle Pendelampe in skulpturalem Design
- Versandrückläufer mit leichten Oberflächenfehlern
- In edler goldfarbener Eloxierung erhältlich
- Montage mit der gewundenen Öffnung nach oben oder unten möglich
- Geeignet für LED-Retrofits (Tropfen- oder Reflektorlampe)
- Maße des zu bestückenden Leuchtmittels: max. Ø 65 x 87 mm
- Ideal zur Beleuchtung von Tischen und Theken
- Designerlampe vom Atelier Oï
| Areas of application: | Dining room, Kitchen, Living room |
|---|---|
| Light distribution: | Direct |
| Protection class: | IP20 |
| Designer: | Atelier Oï |
| Year: | 2016 |
| Height: | 74 cm |
| Diameter: | 10 cm |
| Pendulum length: | 200 cm |
| Other dimensions: | Canopy: Ø 9.8 cm |
| Tension: | 230 Volts |
| Fitting: | 1 x 6 W E27 LED retrofit |
| Bulbs included in the scope of delivery: | No |
| Dimmable: | Yes |
| Dimmer included: | No |
| Lighting control: | Dimmability depends on the light source used, externally dimmable |
| Material/surface: | Anodized aluminum |
| Test mark: | CE |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Your space deserves the perfect light—we make it happen.
Whether for your home, office, retail space, or hotel, we create bespoke lighting concepts that seamlessly combine aesthetics and functionality. Our lighting expert supports you from the initial idea through to final installation—ensuring that nothing is left to chance.
- Personal, one-to-one consultation/li>
- Creative lighting concepts—tailored precisely to your needs
- Carefully curated designer lighting
- Unterstützung bei der Umsetzung