€135.00
% €225.00* 40% saved!
Prepayment -2%:
€132.30*
1 in stock, ready for dispatch within 24 hours
Product number:
1912952026
- Inkl. LED
- Direktes, ausrichtbares Licht
- USB-Ladestation und Netzteil inbegriffen
- Kabellose Akku-Stehlampe in leuchtendem Orange
- Mit Tastdimmer zur Anpassung der Lichtintensität
- Ideal zur Akzent- und Lesebeleuchtung neben Sofa und Couch
- 5 Jahre Herstellergarantie auf elektronische sowie optische Bauteile
- In klassischen sowie leuchtenden Farben verfügbar
- Sehr gute Farbwiedergabe (CRI 90)
| Areas of application: | Bedroom, Living room |
|---|---|
| Light distribution: | Direct |
| Protection class: | IP20 |
| Designer: | Factory design |
| Year: | 2025 |
| Height: | 163 cm |
| Diameter: | Base: 25 cm |
| Tension: | 220 - 240 Volts |
| Fitting: | 1 x 1.8 W LED board |
| Bulbs included in the scope of delivery: | Yes |
| LED replaceable: | Yes |
| Light color temperature (Kelvin): | 2700 Kelvin |
| Luminous flux (lm): | 170 lm |
| Color rendering index CRI: | ≥90 (Maximum CRI = 100) |
| Dimmable: | Yes |
| Dimmer included: | Yes |
| Lighting control: | Push-button dimmer integrated |
| Material/surface: | Refined metal |
| Test mark: | CE |
| Energy efficiency class illuminant: | F |
Login
No reviews found. Share your insights with others.