Occhio Gioia equilibrio "air" Tischleuchte, Rückläufer
Lorem Ipsum dolor sit amet
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.
€2,999.00
% €3,879.00* 22.69% saved!1 in stock, ready for dispatch within 24 hours
- Inkl. "high color" LEDs
- Hervorragende Farbwiedergabe (CRI 95)
- 5 Jahre Herstellergarantie – ohne Mehrkosten
- Neuwertiger Versandrückläufer in geöffneter Originalverpackung
- Design-Tischleuchte mit um 360° drehbarem Mito Kopf
- Dimmbar via Gestensteuerung (touchless control) oder Occhio air App
- Stufenlos einstellbare Farbtemperatur von 2.700 bis 4.000 K (Occhio color tune)
- Breit abstrahlendes Indirektlicht und gerichtetes, asymmetrisches Direktlicht
- Gleichzeitige Steuerung mit Occhio Mito Leuchten möglich (Occhio "air" sync)
- Mit "focus light"-Funktion für ein fokussiertes Licht nach unten
- Um 360° ohne Anschlag drehbare, höhenverstellbare Arme
- Teils aufrollbares Leuchtenkabel
| Areas of application: | Bedroom, Living room, Office & Home Office |
|---|---|
| Light distribution: | Direct / Indirect |
| Protection class: | IP20 |
| Designer: | Axel Meise, Christoph Kügler |
| Awards: | iF Design Award: Gold |
| Year: | 2022 |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 62-96 cm |
| Projection: | 82 cm |
| Diameter: | Base: 30 cm |
| Cable length: | 300 cm |
| Other dimensions: | Head: Ø 30 x 4 cm |
| Tension: | 230 Volts |
| Fitting: | 1 x 30 W LED board |
| Bulbs included in the scope of delivery: | Yes |
| Medium service life: | 50000 h |
| LED replaceable: | Yes |
| Light color temperature (Kelvin): | 2700-4000 Kelvin |
| Luminous flux (lm): | 1550/530 lm |
| Color rendering index CRI: | 95 (Maximum CRI = 100) |
| Dimmable: | Yes |
| Dimmer included: | Yes |
| Lighting control: | Controllable via app, Touchless dimmer |
| Ballast included: | Yes |
| Material/surface: | Aluminium und Stahl PVD-beschichtet, optischer Kunststoff |
| Test mark: | CE, F |
| Energy efficiency class illuminant: | G |
0 of 0 reviews
Average rating of 0 out of 5 stars
Login
Your space deserves the perfect light—we make it happen.
Whether for your home, office, retail space, or hotel, we create bespoke lighting concepts that seamlessly combine aesthetics and functionality. Our lighting expert supports you from the initial idea through to final installation—ensuring that nothing is left to chance.
- Personal, one-to-one consultation/li>
- Creative lighting concepts—tailored precisely to your needs
- Carefully curated designer lighting
- Unterstützung bei der Umsetzung