€99.00
% €137.00* 27.74% saved!
Prepayment -2%:
€97.02*
1 in stock, ready for dispatch within 24 hours
Product number:
1252952025
- Qualität made in Germany
- Kompaktes Downlight für ein direktes Licht
- Lieferung ohne Einsätze (bitte unter Zubehör bestellen)
- Auf Anfrage und gegen Aufpreis mit Top Light Lighting Control zur Lichtsteuerung via Bluetooth erhältlich (nur Einbauvariante des Moduls möglich)
- Bestückbar mit LED-Retrofits oder G9-Halogenlampen (max. 33 W)
- 5 Jahre herstellerseitige Garantie
Bei dem hier angebotenen Produkt handelt es sich um das Gehäuse der Puk Mini One Deckenleuchte, das mit Linsen und Farbfiltern individuell bestückt werden kann. Die gewünschten Einsätze sind als Zubehör erhältlich und können gesondert hinzubestellt werden.
| Areas of application: | Bathroom, Hallway, Kitchen, Living room |
|---|---|
| Light distribution: | Direct |
| Protection class: | IP20 |
| Designer: | Rolf Ziel |
| Height: | 3.3 cm |
| Diameter: | 8 cm |
| Tension: | 230 Volts |
| Fitting: | 1 x 3 W G9 LED retrofit |
| Bulbs included in the scope of delivery: | No |
| Dimmable: | Yes |
| Dimmer included: | No |
| Lighting control: | Dimmability depends on the light source used, Externally dimmable via phase-cut dimmer (Leading edge dimmer) |
| Material/surface: | Refined metal |
| Test mark: | CE |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Your space deserves the perfect light—we make it happen.
Whether for your home, office, retail space, or hotel, we create bespoke lighting concepts that seamlessly combine aesthetics and functionality. Our lighting expert supports you from the initial idea through to final installation—ensuring that nothing is left to chance.
- Personal, one-to-one consultation/li>
- Creative lighting concepts—tailored precisely to your needs
- Carefully curated designer lighting
- Unterstützung bei der Umsetzung