€167.00
% €241.00* 30.71% saved!
Prepayment -2%:
€163.66*
Delivery time: 6-8 weeks
2 different variants:
00013808
69614 Außenwandleuchte
Product number:
00013808
- Qualität made in Germany
- Direkte und indirekte Lichtausstrahlung
- Modern-schlichte Wandleuchte aus Edelstahl
- Geschützt gegen Spritzwasser – aus allen Richtungen
| Areas of application: | Entrance area, Garage |
|---|---|
| Light distribution: | Direct / Indirect |
| Protection class: | IP44 |
| With motion detector: | No |
| Designer: | Factory design |
| Width: | 29.5 cm |
| Height: | 10 cm |
| Reach: | 10 cm |
| Tension: | 230 Volts |
| Fitting: | 1 x 60 W R7s halogen lamp |
| Light bulbs included: | No |
| Lampshade: | Opal toughened glass |
| Material/surface: | Stainless steel, mounting plate: cast aluminum |
| Test mark: | CE |
Login
No reviews found. Share your insights with others.