€165.00
% €206.00* 19.9% saved!
Prepayment -2%:
€161.70*
Delivery time: 2-3 weeks
3 different variants:
125462506
Puk Inside Einbauleuchte rund, Gehäuse
Product number:
125462506
- Qualität made in Germany
- Direkter, ausrichtbarer Lichtaustritt
- Um 360° dreh- und um 45° schwenkbarer Kopf
- Lieferung ohne Einsätze (bitte unter Zubehör bestellen)
- Decken-Einbauleuchte für Flur, Wohnzimmer und Objektbereich
- Voller Lichtaustritt durch Herausziehen des Kopfes bei max. Ausschwenkung
- Gehäuse der Puk Inside Single zur weiteren Bestückung mit Linsen und Gläsern (als Zubehör erhältlich)
- Bestückbar mit LED-Retrofits oder G9-Halogenlampen (max. 33 W)
- Mit Kopf in Chrom, Chrom matt und Nickel matt erhältlich
- 5 Jahre herstellerseitige Garantie
| Areas of application: | Hallway, Kitchen, Living room, Office & Home Office |
|---|---|
| Light distribution: | Direct |
| Protection class: | IP20 |
| Designer: | Rolf Ziel |
| Year: | 2017 |
| Height: | 4.6 cm |
| Diameter: | 15.8 cm |
| Installation diameter: | 9.5 cm |
| Installation depth: | 8.2 cm |
| Other dimensions: | Head: Ø 8 cm |
| Tension: | 230 Volts |
| Fitting: | 1 x 3 W G9 LED retrofit |
| Bulbs included in the scope of delivery: | No |
| Dimmable: | Yes |
| Dimmer included: | No |
| Lighting control: | Dimmability depends on the light source used, Externally dimmable via phase-cut dimmer (Leading edge dimmer) |
| Material/surface: | Refined metal |
| Test mark: | CE |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Your space deserves the perfect light—we make it happen.
Whether for your home, office, retail space, or hotel, we create bespoke lighting concepts that seamlessly combine aesthetics and functionality. Our lighting expert supports you from the initial idea through to final installation—ensuring that nothing is left to chance.
- Personal, one-to-one consultation/li>
- Creative lighting concepts—tailored precisely to your needs
- Carefully curated designer lighting
- Unterstützung bei der Umsetzung